Українські фільми-претенденти на “Золоту Дзиґу”

Запропонувати новину

Кількість українських фільмів в кінотеатрах продовжує щорічно рости протягом останніх п’яти років.

Українська кіноакадемія оголошує короткий список фільмів-претендентів на Другу Національну кінопремію.

Відбір пройшло 38 стрічок, а саме: 11 повнометражних ігрових, 10 короткометражних ігрових, 9 документальних, 8 анімаційних.
Короткий список номінантів на Другу Національну кінопремію (стрічки у алфавітному порядку):
Повнометражний ігровий фільм:
  • Dzidzio Контрабас, режисер Олег Борщевський
  • IZI, режисер Андреа Маньяні
  • “Іній”, режисер Шарунас Бартас
  • “Кіборги”, режисер Ахтем Сеітаблаєв
  • “Лагідна”, режисер Сергій Лозниця
  • “Межа”, режисер Петер Беб’як
  • “Припутні”, режисер Аркадій Непиталюк
  • “Рівень чорного”, режисер Валентин Васянович
  • “Стрімголов”, режисер Марина Степанська
  • “Червоний”, режисер Заза Буадзе
  • “Чужа молитва”, режисер Ахтем Сеітаблаєв
Короткометражний ігровий фільм:
  • “Бузок”, режисер Катерина Горностай
  • “Випуск’97”, режисер Павло Остріков
  • “Віддалік”, Катерина Горностай
  • “Дім”, режисер Ірина Цілик
  • “На своїй землі”, режисер Олександр Кирієнко
  • “Невидима”, режисер Максим Наконечний
  • “Свині”, режисер Роман Любий
  • “Солатіум”, режисер Христина Тинькевіч
  • “Технічна перерва”, Філіп Сотниченко
  • “У полі”, режисер Олександр Шкрабак
Документальний повнометражний фільм:
  • “Будинок “Слово”, режисер Тарас Томенко
  • “Війна химер”, режисер Анастасія Старожицька, Марія Старожицька
  • “Дельта”, режисер Олександр Течинський
  • “Діксі Ленд”, режисер Роман Бондарчук
  • “Одесити на Донбасі”, режисер Олександр Авшаров
  • “Контури”, режисер Валерій Балаян, Олексій Радинський, Олег Чорний
  • “Манливий, Солодкий, Без Меж або Пісні і Танці про Смерть”, режисер Тетяна Ходаківська
  • “Свій голос”, Сергій Маслобойщиков
  • “Школа номер 3”, Єлізавета Сміт, Георг Жено
Анімаційний фільм:
  • “Елювіум – Регенеративна істота”, режисер Стас Сантімов
  • “Лабіринт”, режисер Олександр Колодій, Степан Коваль
  • “Подорож”, режисер Євгенія Кіракосян
  • “Причинна”, режисер Андрій Щербак
  • “Хроніки одного міста”, режисер Євген Сивокінь
  • “Чудове чудовисько”, режисер Сергій Мельніченко
  • “Я купив велосипед”, режисер Микита Лиськов
  • “Я Чайник!”, режисер Оксана Карпус
Чесність і достовірність оприлюднених результатів голосування підтвердила аудиторсько-консалтингова компанія Kreston GCG, що є офіційним аудитором Другої Національної кінопремії.
Від сьогодні члени Правління Української кіноакадемії серед фільмів короткого списку визначають номінантів на Другу Національну кінопремію “Золота Дзиґа”. Список претендентів по номінаціях буде оголошено у березні.
Нагадаємо, що урочиста церемонія вручення нагород Другої Національної кінопремії відбудеться 20 квітня.